Blue Flower

Łatwo rozpocząć tworzenie swojej witryny. Znajomość niektórych podstaw pomoże.
Co to jest system zarządzania treścią?

System zarządzania treścią to oprogramowanie, które pozwala łatwo tworzyć strony internetowe i zarządzać nimi, oddzielając tworzenie treści od mechanizmów wymaganych do prezentacji w sieci.

W tej witrynie treść jest przechowywana w bazie danych. Wygląd i odczucie kreowane jest szablonem. Joomla! łączy szablon i treść w celu tworzenia stron internetowych.
Logowanie

Aby zalogować się na swojej stronie, użyj nazwy użytkownika i hasła, które zostały utworzone w ramach procesu instalacji. Po zalogowaniu będziesz mógł tworzyć i edytować artykuły oraz modyfikować niektóre ustawienia.
Tworzenie artykułu

Po zalogowaniu pojawi się nowe menu. Aby utworzyć nowy artykuł, kliknij link „Prześlij artykuł” w tym menu.

Nowy interfejs artykułu daje wiele opcji, ale wystarczy dodać tytuł i umieścić coś w obszarze zawartości. Aby ułatwić znalezienie, ustaw stan na opublikowany.
Możesz edytować istniejący artykuł, klikając ikonę edycji (ta opcja jest wyświetlana tylko użytkownikom, którzy mają prawo do edycji).
Szablon, ustawienia witryny i moduły

Wygląd witryny jest kontrolowany przez szablon. Możesz zmienić nazwę witryny, kolor tła, kolor podświetlenia i więcej, edytując ustawienia szablonu. Kliknij „Ustawienia szablonu” w menu użytkownika.

Pola wokół głównej zawartości witryny nazywane są modułami. Możesz modyfikować moduły na bieżącej stronie, przesuwając kursor do modułu i klikając link edytuj. Zawsze pamiętaj o zapisaniu i zamknięciu każdego edytowanego modułu.

Możesz zmienić niektóre ustawienia witryny, takie jak nazwa i opis witryny, klikając link „Ustawienia witryny”.

Bardziej zaawansowane opcje szablonów, ustawień serwisu, modułów i innych są dostępne u administratora serwisu.
Witryna i administrator

Twoja strona właściwie ma dwie oddzielne strony. Witryna (zwana również interfejsem użytkownika) jest tym, co zobaczą osoby odwiedzające Twoją witrynę. Z administratora (zwanego również zapleczem) korzystają tylko osoby zarządzające witryną. Aby uzyskać dostęp do administratora, kliknij link „Administrator witryny” w menu „Menu użytkownika” (widoczny po zalogowaniu) lub dodając / administrator na końcu nazwy domeny. W obu witrynach używana jest ta sama nazwa użytkownika i hasło.
Ucz się więcej

Jest wiele więcej informacji na temat korzystania z Joomla! aby stworzyć stronę internetową, którą sobie wyobrażasz. Możesz dowiedzieć się znacznie więcej w Joomla! strona dokumentacji i na Joomla! fora.